Меню
Community Bible Study 

"ВІРУЮЧА ЛЯЛЬКА"

Чому важливо прививати християнські цінності ще з дитинства?

Дитинство – це мов чистий аркуш паперу, на який ми будемо щось писати. Говорячи більш сучасно, це мов новий ноутбук, який ми тільки придбали і будемо завантажувати різну інформацію, програми, додатки і таке інше. Все, завантажене нами і буде визначати цінність даного інструменту.

Так само з дитинством. Те, що ми, як батьки туди завантажимо, які цінності, здібності, звички, модель відносин, переконання, це і буде визначати якість майбутнього життя і долю наших дітей.

В дитинстві ми задаємо напрямок для подальшої життєвої дороги дитини. Ось що про це сказав відомий біблійний письменник: «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї» Пр. 22:6

В першу чергу за це є відповідальні батьки, яким апостол Павло конкретно пише щодо їх дітей: «… виховуйте їх в напоминанні і остереженні Божому». Еф 6:4. На жаль, ми часто перекладаємо цю відповідальність на вчителів, служителів та інших «надійних» виховників наших вихованців.

Як практично закладати Біблійні цінності в серця наших дітей?

По перше, бути особистим прикладом. Діти спостерігають за нашим посвяченням своїй вірі, за нашою поведінкою, відношенням до богослужінь, служителів і самого служіння. Наша активність у церкві скоріше всього народить посвячених служінню дітей і навпаки.

По друге, планувати час для духовного виховання дитини. Тобто особисті розмови про віру та християнство. Дітям дуже подобається цей час, коли вони можуть задати непрості та унікальні питання про їх уяву щодо Бога, гріха, біблійних персонажів. Задавати питання потрібно і дітям, і ви почуєте дуже унікальні відповіді. Метод дискусії, який є основою програми CBS, дуже ефективно працює з дітьми. Просто спробуйте і переконаєтесь.


По третє, моліться з вашими дітьми. Але розпочніть це робити змалку. Молитва має стати не релігійним ритуалом у вигляді повтору завченої молитви день в день, але вільної, щирої розмови з Богом про все, що відбувається в її житті. І дитині це сподобається, особливо, коли вона переконається, що її молитви приносять очевидні відповіді. А дитячі молитви інколи мають миттєвий результат.

Отже, знайдіть час принести віру в життя ваших дітей і ви ніколи не пожалієте про цей час.

Гуцало В. Г.
Гуцало Василь
Національний координатор в Україні
Phone: +380967735150
Email: ukraine@cbseurope.org
© Copyright 2021 Community Bible Study Europe
сайт створили fstudio.