Меню
Community Bible Study 

МЕТОД ВИВЧЕНЯ БІБЛІЇ

Крок 1: Самостійне вивчення
Ідея в тому, щоб учасник відкрив Біблію та самостійно пізнав істину Божого слова
Усі учасники групи вивчатимуть Біблію спочатку самостійно. Псалом 1 акцентує нашу увагу на особливому блаженстві людей, що роздумують над Божим Словом.

Для цього кожному учаснику групи пропонується робочий зошит з розробленим матеріалом для опрацювання, який представлений у вигляді загальної інформації, запитань, додаткових коментарів та коротких практичних завдань.

Учасники групи відповідають на запитання для отримання кращого розуміння віршів із Біблії. Це момент особистого дотику людини до Біблії. Кожен курс побудований таким чином, що вивчається певна книга Біблії, що розбита на тематичні уроки, які в свою чергу поділені на дні. У кожному «дні» є 3-4 запитання, на які слід знайти відповіді. Запитання є взяті з тексту, або спрямовані на вираження особистої думки щодо тексту. На них слід зробити письмові нотатки в робочому зошиті, яким лідер групи забезпечує кожного учасника.

Це найважливіший крок. Ідея в тому, щоб учасник відкрив Біблію та самостійно пізнав істину Божого слова. А пізніше поділився нею з іншими.
Крок 2: Обговорення у малих групах
Завдання лідера – розговорити людей та створити атмосферу комфорту, щоб кожен насолоджувався цим процесом вивчення Біблії
Обговорення проводить навчений лідер, який направляє розмову, але не вчить.

Обговорення відбувається навколо уроку, який кожен опрацьовував вдома і тепер має чим поділитися. Таким чином ми навчаємось один від одного. Досвід показує, що звичайні люди, без особливого досвіду чи знань можуть висловлювати дуже глибокі думки відносно біблійного тексту і зауважити те, на що інші не звернули увагу. Завдання лідера – розговорити людей, створити атмосферу комфорту, довіри та турботи, щоб кожен насолоджувався цим процесом вивчення Біблії.

Обговорення у малих групах запроваджено з чотирьох основних причин:

1. Вони стимулюють учасників виконувати домашню роботу.

2. Вони створюють усі можливості для вільних розмов на духовні теми без напруги та заперечень. Обговорення не повинні відбуватися у формі навчання.

3. Обговорення дають можливість учаснику висловитися і почути себе в розмовах про біблійні принципи, відкриті через самостійне вивчення.

4. Обговорення також дають можливість учаснику почути, як інші розповідають про ті ж біблійні принципи (можливо з іншого боку), відкритих ними в процесі роздумів над Словом.

Це є головний і найцікавіший елемент методу CBS. Він є секретом унікальності цієї програми.
Крок 3: Заключне слово (навчання)
Ціль заключного слова – допомогти учасникам засвоїти і краще запам’ятати важливу істину
Роль лідера групи – перефразувати та підсилити біблійні принципи, які виявили, висловили та поділилися учасники під час попередніх етапів.

Заключне слово слід подати лаконічно і змістовно, навіть використавши візуалізацію. Є декілька способів, як це можна зробити креативно і просто. Про це ми навчаємо лідерів у додаткових семінарах.

Ціль заключного слова – допомогти учасникам засвоїти і краще запам’ятати важливу істину, що вивчалась протягом групи. Також це є можливість для лідера вчитись публічно висловлюватись, формувати свою думку, ставити слухачів перед викликом.
Крок 4: Коментарі
Це їжа для інтелекту, з нескладною та практичною подачею
Роль коментарів у тому, щоб, знову ж таки, перефразувати ті ж біблійні принципи з наукового погляду.

Таким чином учасник групи отримує ще більше знань про тему, що обговорювалась на групі. Тепер він точно знає, як застосувати у житті здобуті знання та відкриття. Це їжа для інтелекту, з нескладною та практичною подачею.

Як правило, коментарі читають вдома, так як на групі для цього часу не вистачає.
Крок 5: Турбота про кожного члена курсу
Люди потребують любові: це головний чинник успіху
Це наріжний камінь CBS. Без любові та турботи, навчання стає звичайним філософствуванням над Біблією. Ось чому всім потрібно любити і дбати про кожного учасника курсу, особливо лідерам групи.

Люди потребують любові: це головний чинник успіху. Постійна і уважна турбота, що виявляється в молитвах та прояві участі в житті кожного члена курсу, має бути частиною кожного аспекту групи CBS. Такі прояви Божої любові не завжди природні, тому лідерів потрібно навчати та нагадувати їм про це.

Підтримка CBS (пастирство) надається кожному: учасникам, лідерам груп, національним лідерам і т.д. Тому варто зауважити, що CBS – це велика світова родина, де піклуються один про одного і підбадьорюють у цій важливій справі – вивчення Біблії!
© Copyright 2021 Community Bible Study Europe
сайт створили fstudio.